Skip to content
20 Yaş Diş Çekimi Hakkında Merak Edilenler
20lik diş çekimi

20 yaş dişi günümüzde hemen herkesin bir dönem sorun yaşadığı diş problemleri arasında yer almaktadır. Hastalara çoğu zaman yoğun acı veren ve bazı durumlarda çekilmesi uzun tedaviler gerektirebilen 20 yaş dişi, birçok kişinin süreçten korku duymasına sebep olmakta, yaşanan bu korku nedeniyle Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu kliniğini ziyaret etmesini engellemektedir. Hal böyle olunca Konya 20’lik diş çekimi ve Konya 20 yaş diş tedavisi süreçleri uzamakta hastalar daha farklı ve uzun dönem tedavilere maruz kalabilmektedir.

 

Tüm bunlara rağmen Konya 20’lik diş çekimi düşünüldüğü kadar zor bir diş tedavisi değildir diyebiliriz. Erken dönem Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu başvurularında kısa sürede hastalar sağlığına kavuşabilmekte Konya 20 yaş diş tedavisi sanıldığı kadar korkulan bir tedavi olmaktan çıkmaktadır.

 

Peki, 20 yaş dişleri mutlaka çekilmeli mi? 20 yaş dişlerinin çekilmesi tehlikeli mi? 20’lik diş çekimi ağrıya sebep olur ve tedavisi sonrasında nelere dikkat edilmeli?

20 Yaş Dişleri Mutlaka Çekilmeli Mi?

 

Genel itibariyle 17-25 yaş aralığında kendini gösteren 20 yaş dişleri bazı durumlarda üçüncü azı dişi olarak da adlandırılabilmektedir. Ancak bu durum söz konusu dişlerin mutlaka çekilmesi gerektiği anlamına gelmemekte, Konya 20’lik diş çekimi zorunlu bir hal almamaktadır. Ağız içerisindeki 20’lik dişlerin düzgün ve karşısında bir diş ile kapanacak şekilde çıkması durumunda Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu herhangi 20 yaş diş tedavisi gereği duymamakta, hastanın gündelik yaşamına rutin biçimde devam edebileceğini belirtmektedir.

 

Ancak, 20’lik dişin istenilen şekilde çıkmaması ve ağız bölgesinde çürük, diş eti apsesi, basınç ağrısı ve kist oluşması durumunda veya ortodontik tedavi gerekmesi durumunda Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzmanları Konya 20 yaş diş tedavisi yöntemlerine başvurabilmektedir. Söz konusu tedavi hastanın durumuna göre değişkenlik göstermekte Konya 20’lik diş çekimi tedavisi farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir.


20 Yaş Dişlerinin Çekimi Tehlikeli Midir?

 

Konya 20’lik diş çekimi hakkında en sık sorulanlardan biri de söz konusu tedavinin tehlikeli olup olmadığı yönündedir. Konya 20 yaş diş tedavisi temelde herhangi bir tehlike taşımayan diş tedavileri arasında yer almaktadır. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ,Konya 20’lik diş çekimi gerekli olduğu durumlarda sağlıklı dişlere zarar vermeden gömülü veya eğri çıkmış olan dişi çıkarmaktadır.

 

Sağlıksız biçimde çıkan ve diğer sağlıklı dişler için tehlike arz edebilecek durumun ortadan kaldırıldığı Konya 20 yaş diş tedavisi tehlikeli olmasının yanı sıra, hastanın hızlı biçimde eski ağız sağlığına kavuşması için gerekli ve önemli tedaviler arasında yer almaktadır. Birçok hasta, 20’lik diş çekimi korkusu yaşadığından, Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu kliniğine geç başvurmakta ve sonrasında başka komplikasyonlarla mücadele etmek durumunda kalmaktadır.


20’lik Diş Çekimi Ağrıya Neden Olur Mu?

 

Konya 20’lik diş çekimi, genel itibariyle lokal anestezi altında gerçekleştirilen diş tedavileri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla operasyon sırasında hastanın herhangi bir acı veya ağrı hissetmesi bu yöntem ile ortadan kaldırılmakta, kişinin operasyon sonrasında hızlıca sağlığına kavuşması sağlanmaktadır.

 

Ancak, bazı uzun süren ve dişin gömülü olduğu Konya 20’lik diş çekimi operasyonları sonrasında hastalar bazı ağrılar yaşayabilmektedir. Bu durum her ne kadar hastanın durumuna göre değişkenlik gösterse de, genellikle 48 saat içinde sonlanmakta ve tüm minimum sızılar dahi 10 günde tamamen iyileşmektedir. Bu noktada Konya 20 yaş diş tedavisi sonrasında, bazı vakalarda, ağrı ve sızıların tamamen yok olması 3 haftayı bulabilmektedir. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu operasyon sonrasında hastanın daha az sızı hissetmesi ve iyileşme sürecinin daha hızlı gerçekleşebilmesi için bazı önerilerde bulunmakta veya bazı durumlarda ilaç yazabilmektedir.


20’lik Diş Çekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Konya 20’lik diş çekimi son dönemlerde sık gerçekleştirilen diş tedavileri arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak, söz konusu tedavi sonrasında hızlı iyileşme için operasyon sonrası uygulanması gerekenler de gitgide yaygınlaşmaktadır. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu genel olarak Konya 20 yaş diş tedavisi sonrasını takip eden 2 saatte bir şeyler yiyip içilmemesine, ağız içinde oluşan kan pıhtısını tükürmek yerine yutulmasına ve birkaç gün boyunca ağır egzersiz ve spordan uzak durulması gerektiğinin altını çizmektedir. Sigara ve alkol tüketiminden uzak durulmasını öneren uzmanlar aynı zamanda günlük rutinde ağız bakımı alışkanlıklarının da sürdürülmesi gerektiğini belirtmektedir.

 

Konya 20’lik diş çekimi operasyonlarının sancılı olabildiği algısının yanı sıra bir diğer korku yaratan unsur ise 20’lik diş çekimi fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Belirtmek gerekir ki; 20’lik diş çekimi fiyatları hastaların farklı durumlarına göre değişkenlik göstermekte, herhangi sabit bir ücret bulunmamaktadır. Bu noktada önemli olan ilk belirti duyulduğunda  Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzmanları ile görüşmek ve hem tedavi süreci hakkında hem de 20’lik diş çekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmektir.

 

Anahtar Kelimeler: konya 20’lik diş çekimi, konya diş hekimi, konya 20 yaş diş tedavisi, 20’lik diş çekimi fiyatları

 

5/5 - (1 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?