Skip to content
20’lik Diş Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?
20'lik diş çekimi

Diş hastalıkları dendiğinde akla ilk gelen sorunlardan biri 20’lik diş çekimidir. Diş çekimi gerçekleşmediği sürece ağrısı ve sancısı devam eden, antibiyotik tedavisiyle bastırılmaya çalışılan 20’lik diş zaman içerisinde kist oluşturarak çene kemiğini zayıflatmakta ve ağız sağlığına zarar vermektedir. Diğer dişlerin de çürümesine ve ağızda kokuyu kaçınılmaz hale getiren 20’lik dişin çekimi için en kısa sürede Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu’ya başvurulması ve gömülü diş çekimi olarak da bilinen 20’lik diş tedavisi yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir.

Peki, Konya 20’lik diş çekimi tedavisi nasıl yapılır? Tedavi ağrılı mıdır? Dişin çekilmesi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

20’lik Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere 20’lik diş tedavisi, diğer bir adıyla gömülü diş çekimi, birçok hasta için sancılı süreçler olarak kendini göstermekte, buna bağlı olarak kişiler Konya diş hekimi uzmanları ile iletişime geçmekten kaçınmaktadır. Ancak söz konusu durum tedavi süresi ve sancısının uzatabildiği gibi, bilinen 20’lik diş fiyatları aralığının da dışına çıkılmasına neden olmaktadır. Aslında çok kısa süren ve daha büyük ağrı ile sancıların önüne geçilebilen 20’lik diş çekimi , Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanları tarafından rahatlıkla uygulanmaktadır. Peki gömülü diş çekimi olarak da bilinen Konya 20’lik diş tedavisi nasıl yapılır?

Başvurulan ve 20’lik diş tedavisi gerçekleştirecek olan Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu yirmilik yaş dişinin köküne uyuşturucu iğne yaparak uygulamaya başlamakta, ağız röntgeni ile alınan operasyon planını uygulamaya başlamaktadır. Bilinen ortalamalara göre gömülü diş çekimi 40 dakika ile 1 saat aralığında sürmekte, ancak hastanın durumuna göre 30 dakikalara kadar inebilmektedir.


20’lik Diş Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Birçok hastanın Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’ne başvurmasını geciktiren ve buna bağlı olarak ağrı ile sancının artmasına sebep olan durum, aslında kişilerin 20’lik diş tedavisi sürecinde ağrı duyma kaygısından kaynaklanmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki; geciken her gömülü diş çekimi ve 20’lik diş tedavisi uygulama sürecini uzatmakta ve ağrının daha fazla olabilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle bu konu hakkında şikâyeti başlayan hastaların Konya diş hekimi Dr Hamza Ulu’dan randevu alarak tedavi süresini başlatmalıdır.

Her ne kadar tedavi sürecinin erken başlaması ağrı sürecine birebir etki etse de 20’lik diş tedavisi uygulamasının hastada yarattığı belirli bir acı ve sancı süreci olabilmektedir. Genel itibariyle yoğun ağrı oluşabilen gömülü diş çekimi tedavisinde 48 saat yoğun ağrı görülmekte, söz konusu sancının 10 gün içerisinde ortadan kaybolması beklenmektedir. Ancak, hastanın durumuna bağlı olarak 20’lik diş tedavisi sonrası ağrının tamamen geçmesi 3 haftayı bulabilmektedir.

20'lik diş çekimi

 

Gömülü Diş Çekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanları genel olarak 20’lik diş tedavisi gören hastaların, rutin hayatlarında uyguladıkları diş bakımını sürdürmeleri gerektiğinin altını çizmektedir. Ancak gömülü diş çekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken başka unsurlar da bulunmaktadır. Hastaların 20’lik diş tedavisi sonlandıktan sonra Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu hastayı yapılması gerekenler üzerine detaylı bilgilendirmektedir.

Genel itibariyle gömülü diş çekimi tedavisi gören hastaların, Konya 20’lik diş tedavisi sonunu takip eden 2 saatte yiyecek veya içecek tüketmemesi gerektiği bilinmektedir. Bunun haricinde ağızda oluşan kan pıhtısını tükürmemek ve gömülü diş çekimi sonrasında birkaç gün sıkı egzersiz veya spor yapmamak, sigara ve alkol tüketmemek gerekmektedir. Peki tüm bu 20’lik diş tedavisi süreci hastalara ne kadar mal olmaktadır? Konya 20’lik diş fiyatları nasıldır?

 

20’lik Diş Tedavisi Fiyatı Ne Kadar?

 

Konya 20’lik diş tedavisi süreci hastadan hastaya değişkenlik gösterebilmekte, gömülü diş çekimi operasyonel uygulamaları ile 20’lik diş fiyatları hastanın durumuna göre farklılaşabilmektedir. Bu nedenle kişilerin 20’lik diş ağrısı ve sancısı çekmesi durumunda Konya Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nden randevu alması ve doktor eşliğinde ağız röntgeni çekilerek durum analizi yapılması gerekmektedir. 20’lik diş fiyatları bu röntgen ve tetkikler sonucu belirginleşecek, Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu, uygulayacağı tedavi sürecine dair bilgilendirmeyi hastaya detaylı biçimde aktaracaktır.

Söz konusu süreç, hastaların yaşadığı ağrının daha ileri boyutlara taşınması engelleyeceği gibi, hastanın Diş hekimi Dr. Hamza Ulu  tarafından uygun 20’lik diş fiyatları ile tedavi olma imkânı oluşabilecek, hasta sağlığına daha hızlı kavuşabilecektir.

Anahtar Kelimeler: konya 20’lik diş tedavisi, konya diş hekimi, 20’lik diş fiyatları, gömülü diş çekimi

 

5/5 - (1 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?