Skip to content
Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti) – Konya Çocuk Diş Hekimi
Konya Çocuk Diş Hekimi

Ağız ve diş sağlığı hepimiz için aslında küçük yaşlarda başlamakta, üzerinde durulmayan en ufak bir sorun ilerleyen yaşlarda daha büyük problemler olarak karşımıza çıkabilmektedir. Buna bağlı olarak çocuk yaşlarda diş hekimlerine periyodik kontrole gitmek büyük önem kazanmakta, Konya çocuk diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve yetişkinler için Konya Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzmanları ebeveynlerin çocuklarının ağız ve diş sağlığı için periyodik kontrollerini eksiksiz yaptırmalarını önermektedir.

Peki, Pedodonti yani çocuk diş hekimliği nedir? Çocuklarda süt dişleri neden önemlidir? Fissür koruyucu ne işe yarar ve çocukların diş hekimi korkularını yenebilmeleri için ne yapmak gerekir?

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Nedir?

Latince kökenli pedodonti çocuk dişleri anlamına gelmektedir.  Buna bağlı olarak tıpta geliştirilen çocuk diş hekimliği, çocukların 0-12 yaş arasında süt dişleri ve bunların sağlığının korunmasından sorumlu olan doktorları temsil etmektedir diyebiliriz. Konya çocuk diş hekimi ve Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu yetişkinlikte yaşanan çoğu diş sorunu kaynağının çocukluktan gelebileceği konusunun altını çizmekte ve ebeveynleri Konya pedodonti uzmanı randevusu ile periyodik diş sağlığı kontrolüne getirmelerinin önemini belirtmektedir.

Çocukların birçok sağlık kontrolünden geçmeleri durumu ebeveynlerin diş hekimi ziyaretlerini aksatmalarına neden olabilmekte, söz konusu durum kimi zaman Konya çocuk diş hekimi fiyatları konusundaki endişelerden de kaynaklanabilmektedir. Ancak, çocukluk döneminde olası bazı diş tedavilerinin uygulanmaması veya sağlık kontrollerinin gerçekleştirilerek, Konya çocuk diş hekimi tarafından önleminin alınmaması ilerleyen yaşlarda olumsuzluklarla karşılaşmanın önünü açmaktadır. Bu nedenle ebeveynlerin Konya pedodonti uzmanı randevuları alarak süt dişi sağlığına önem vermeleri gerekmektedir.

Peki Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu tarafından sıklıkla altı çizilen süt dişleri neden önemlidir?


Süt Dişleri Neden Önemlidir?

Konya çocuk diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve yetişkinler için Konya diş hekimi , süt dişlerinin çekilmesi sonrasında ardından gelen dişlerin de sağlığını doğrudan etkilediğini belirtmektedir. Buna bağlı olarak, süt dişleri Konya pedodonti uzmanı kişilerin belirttiği gibi yetişkinlikte çıkacak olan dişlere rehber olma görevi taşımaktadır.

Aslında süt dişi sağlığı yetişkinlik dönemindeki dişlerin sağlığını da birebir etkilemektedir. Konya çocuk diş hekimi Dr. Hamza Ulu tüm bunlara ek olarak sağlıksız dişlerin erken çekilmesi durumunda oluşabilecek çarpıklıkların önüne geçilebileceğini ve çene kemiği ile kasların gelişiminin destekleneceğini belirtmektedir.

 

Koruyucu Hekimlik Nedir? – Konya Çocuk Diş Hekimi

Koruyucu hekimlik özellikle çocukluk döneminden başlayarak, yetişkin dönemde oluşabilecek hastalıklara önlem alan, erken teşhis ile tedavi uygulayarak yetişkinlikte sağlıklı bir yaşam geçirilmesine destek olan bir yöntemdir. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu bu süreçte diş sağlığında koruyucu hekimlik görevi görmekte, ilerleyen dönemde yaşanabilecek hastalıkların önüne geçmesine bağlı tedaviler uygulayabilmektedir. Konya pedodonti uzmanı doktorlar, ağızda başlayan sağlığın önemini ve bunun temellerinin çocukluk döneminde atıldığını belirtmektedir. Konya çocuk diş hekimi fiyatları hakkında ebeveynlerin endişe duyması ve bu rutin sağlık kontrollerini aksatması aslında çocukların ilerleyen yaşlarda sorun yaşama olasılıklarını da artırmaktadır.

 

Fissür Koruyucu Ne İşe Yarar?

Fissür koruyucu diş çürümelerinin önüne geçebilmek amacıyla azı dişi girinti ve oyuklarına dolgu malzemesi yerleştirilen diş tedavisi yöntemlerindendir. Konya pedodonti uzmanı tarafından uygulanabilen bu tedavide, diş minesi üzerinde oluşan kalkan dişi koruyarak, çürümelerin önüne geçer ve ağız sağlığının daha kalıcı bir hal almasını sağlar.

Konya çocuk diş hekimi Dr. Hamza Ulu bu uygulamanın çocuk yaşta atılan en güçlü temel olduğunu ve ağız sağlığı için en iyi yatırım olduğunu belirtmektedir. Herhangi bir zararı veya yan etkisi bulunmayan Fissür koruyucu, Konya pedodonti uzmanı doktorlar tarafından önerilebilmekte, hastanın durumuna göre uygulanıp uygulanmayacağı konusunda ebeveynler detaylı bilgilendirilmektedir.

Konya Çocuk Diş Hekimi

 

Çocuklar Diş Hekiminden Korkarsa Ne Yapmak Gerekir?

Konya çocuk diş hekimi Dr. Hamza Ulu çocuklarda Konya pedodonti uzmanı korkusunun engellenmesi gerektiğini ve bunun ilerleyen yaşlarda yetişkin sağlığına dolaylı yoldan etkisinin olduğunu savunmaktadır. Özellikle ebeveynlerde Konya çocuk diş hekimi fiyatları ile başlayan endişeler çocuklarda acı veya sızı duyma korkusu olarak görülmekte, yetişkinlik döneminde de devam etmesine neden olmaktadır.

Bu durumda, 1 yaş civarı çocukların Konya Çocuk Diş Hekimi Dr. Hamza Ulu ile tanıştırılmasının, çocuğun uykusunu almış olduğu ve diğer çocuklarla sosyalleşebileceği randevu saatlerinin tercih edilmesinin, randevudan 1 gün önce çocuğun bilgilendirilmesinin ve buna uygun kitaplar okunmasının Konya pedodonti uzmanı doktorlar tarafından diş hekimi korkusunun önüne geçilmesinde olumlu etkileri olduğunu vurgulamaktadır.

Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Nerededir?

Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Melikşah caddesi No:75/1 Meram / KONYA adresinde hizmet vermektedir.

 

Instagram’da takip için tıklayın. Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Anahtar Kelimeler: Konya çocuk diş hekimi, Konya Diş Hekimi, konya pedodonti uzmanı, Konya çocuk diş hekimi fiyatları

 

5/5 - (1 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?