Skip to content
Diş Beyazlatma Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır?
konya diş beyazlatma

Ağız sağlığı genel vücut sağlığının temellerinden birini oluşturmaktadır. Buna bağlı olarak diş sağlığı ve temizliği, hem sağlık hem de estetik açıdan büyük önem taşımaktadır. Tüm bunlar göz önüne alındığında, diş beyazlatma ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış, Konya diş beyazlatma konusunda Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu yanlış bilinenler üzerine eğilmiş, diş beyazlatma hizmeti, genel itibariyle Konya diş tedavisi ve diş beyazlatma fiyatları hakkında hastalara bilinçlendirme konusunda ilk adımları atmıştır.

Peki, Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu diş beyazlatma işleminin ne zaman yapılmasını önermektedir? Diş tedavisi neden gereklidir? Diş beyazlatma fiyatları nelerdir?

 

Diş Beyazlatma Ne Zaman Yapılır?

 

Konya diş tedavisi dallarından biri olan diş beyazlatma özellikle estetik görünüme önem veren bireylerin başvurduğu, dişe eski görünümünü kazandırabilmek adına Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ‘nun başvurduğu tedavi yöntemlerinden biridir. Konya diş tedavisi gelişimi ile gitgide daha fazla talep gören bu yöntem, diş yüzeyinde bulunan mine formunda renkli görünüme sahip organik ve inorganik maddelerin özel jeller vasıtasıyla giderilmesi işlemidir. Ancak, farklı kapsamlara göre diş beyazlatma fiyatları oluşan bu tedavi her yaştan bireye uygulanamayabilmektedir.

Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Konya Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanları diş beyazlatma işlemi için genel itibariyle en uygun yaşın 18 yaş ve sonrası için olduğunun altını çizmektedir. Konya diş tedavisi dallarından biri olan bu yöntem için 18 yaşını doldurmuş bireyler, diş hassasiyeti yaşamamaları durumunda bu tedaviden faydalanabilmektedir.

 

Diş Beyazlatma Kalıcı Mı?

konya diş beyazlatmaDiş beyazlatma her bireyde farklı süreçleri kapsayabilmekte, bu durum diş beyazlatma fiyatları üzerinde farklı ücretlendirmelerin oluşabilmesine neden olmaktadır. Birçok birey diş beyazlatma sürecinin kalıcı olmaması nedeniyle çekimser davranabilmektedir. Ancak sadece estetik değil, sağlıklı bir ağız için sağlıklı dişlere sahip olunması gerçeği hastaları Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ‘ya başvurmaya ve Konya diş tedavisi konusunda başlangıç yapmaya itmektedir. Peki, diş beyazlatma işlemi kalıcı mı?

Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanları beyazlatma etkisinin kişinin diş sağlığı alışkanlıklarına bağlı değişkenlik gösterdiğini ve bu sürenin 6 ay ile 2 yıl arasında farklılaşabildiğinin altını çizmektedir. Bu durum, aynı zamanda diş beyazlatma fiyatları konusunu da gündeme getirmekte, çoğu birey bu sebebe bağlı Konya diş tedavisi süreçlerinden kaçınmaktadır.

 

Diş Beyazlatma Fiyatı Ne kadar?

Konya diş beyazlatma süreci, hastanın durumuna ve geliştirilen tedaviye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu Konya diş tedavisi sürecinde birçok farklı dinamiğe sahip değişkenleri tanımlayabilmekle birlikte, hastanın durumunu önceden bilemediklerinden kesin bir fiyat bilgisi verememektedir.

 

Diş Beyazlatma ve Diş Temizliğinin Farkı Nedir?

Diş tedavisi alanında sık duyulan ve Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ‘nun altını her daim çizdiği Konya diş beyazlatma, çoğu zaman diş temizliği ile karıştırılabilmekte, hastalar diş temizliği gerçekleştirmenin ardından diş beyazlaması beklentisine girebilmektedir. Ancak diş beyazlatma fiyatı ile değişkenlik gösteren bu tedavi, aslında beyazlatma ile aynı tedavi süreçlerini dahi kapsamamaktadır. Peki, Konya diş temizliği ile karıştırılan, hastaları yanılgıya düşüren ve çoğu zaman diş temizliği fiyatları ile arasındaki farkın hasta motivasyonunu düşürebildiği diş temizliği nedir?

Diş temizliği diş arasında kalan leke ve kirlerin temizlenmesi işlemidir. Bu durumda Konya diş beyazlatma ile görülen renk değişikli bu yöntemle yapılan Konya diş tedavisi ile görülmemektedir. Bu nedenle Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu hastaların herhangi bir işlem görmeden önce mutlaka bir hekime danışmaları gerektiğinin altını çizmekte, gerekli Konya diş tedavisi yöntemine doktor kontrolünde karar verilmesi gerektiğini belirtmektedir.

konya diş temizleme

 

Diş Beyazlatma Dişime Zarar Verir Mi?

Konya diş beyazlatma konusunda hastaların en fazla üzerinde durduğu konulardan bir diğeri de bu yöntemin uygulandığı diş tedavisi sürecinde dişlerin zarar görüp görmediğidir. Ancak Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanları bu sürecin dişlere bir zararı bulunmadığını belirtmekte, kalıcı hasar veya yapısal bozukluğa sebep olabilecek herhangi bir durumun oluşmadığı hakkında hastaları telkin etmektedir. Bu durumda yapılması gereken mutlaka bir uzmana danışmak ve gerekli tedavi yöntemini doktor ile belirlemektir.

 

Anahtar Kelimeler: konya diş beyazlatma, konya diş hekimi, konya diş tedavisi, diş beyazlatma fiyatları,

5/5 - (1 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?