Skip to content
Diş Teli Tedavisi Nedir? Diş Teli Çeşitleri Nelerdir?
Konya Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavisi, pek çok bireyin ihtiyaç duyduğu ağız diş sağlığı tedavileri arasında yer almaktadır. Ağız içerisinde yer alan dişlerin düzgün hizalı olmamasını veya çarpışık olması durumunda bu durumu düzeltebilmek adına diş teline ihtiyaç duyarız. Ayrıca, çene yapısında mevcut olan anormal bozuklukları onarmak adına da faydalı bir uygulamadır. Bir ortodontik cihaz olarak tanımlayabileceğimiz diş telleri, metal veya şeffaf olabilmektedir. Dişlerin üzerine yapıştırılarak takılan diş teli, belirli mesafeler ile ayarlanır ve dişlerin hareketine yardımcı olur. Böylece, birkaç ay ila birkaç yıllık bir süreçte dişlerin onarılması amaçlanmaktadır. Diş teli kullanmanın bir yaşı yoktur. Yani, genellikle ergenlik dönemindeki bireylerin başvurduğu bir tedavi olsa da aslında herkese yöneliktir. Diş teli tedavisi fiyatları da bu noktada önem arz etmektedir. Ayrıca, Konya diş hekimi aramalarında en çok Konya diş teli tedavisi fiyatları ön plana çıkmaktadır. Peki diş teli fiyatları nasıl belirlenir? Diş teli çeşitleri nelerdir? Bu içeriğimizde gerekli açıklamalara ulaşabileceksiniz…

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları elbette ki tek bir ücret üzerine sabit değildir. Bu durumun nedeni, birden fazla faktörün diş teli uygulamasını etkiliyor olmasıdır. Bu etkenlerden bazıları, tedavi süresinin değişken olması ve diş teli maliyetinin buna bağlı artışıdır. Ayrıca, farklı çene yapılarına bağlı olarak tedavi sürecinin zor veya karmaşık olması da bu durumu tetiklemektedir. Bunun yanı sıra, dişi onarırken ihtiyacımız olan materyallerin kalitesi de tedavi fiyatlarını arttırabilmektedir. Metal diş telleri daha ucuzdur. Ayrıca, şeffaf ve porselen diş tellerinin ise hem daha estetik bir görünüme sahip olduğu hem de daha pahalı oluşu bir gerçektir.

 

Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen Diş Teli Fiyatları 2023 listesi

Türk Diş Hekimleri Birliği ( TDB) tarafından yayınlanmış olan diş teli tedavisi fiyatları için internet sayfalarındaki dosyayı indirerek diş tedavisi fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Bu link üzerinden TDS web sitesini açabilir ve direkt olarak dosyayı indirebilirsiniz. Diş teli fiyatları, ağız diş sağlığı tedavi ve muayene ücret tarifesi içerisinde yer almaktadır.

 

2023 Konya Diş Teli Fiyatları – Konya Diş Hekimi

Bunun yanı sıra, gittiğiniz Konya diş hekimi ve Konya diş tedavisi üzerine deneyimi de önem arz etmektedir. Bu noktada, diş hekimi konumu da fiyatları etkileyen bir unsurdur. Diş teli fiyatları için kesin bilgiye ulaşmak istiyorsanız, mutlaka öncelikle Konya Diş Hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzmanlarına muayene olmanız gerekir. Böylece, kişiye özel olan bu tedavi için ortak bir fiyatta anlaşabilirsiniz.

 

Konya Diş Hekimi Diş Teli Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş teli uygulaması, ilk olarak dudakları yana çeken ekartör isimli cihaz ile sabitleme işlemini gerektirir. Bu aparat ile dişleri tam olarak görmek mümkündür. Böylece uygulama süreci kolaylaşacaktır.

Konya Diş Teli Tedavisi

 

Diş Teli Çeşitleri – Konya Diş Hekimi

Diş tellerinde çeşitler mevcuttur. Temel olarak bu çeşitlilik, materyal farklılığından kaynaklanmaktadır. Bu noktada bahsedebileceğimiz dört temel diş teli vardır.

Metal Diş Telleri

Metal diş telleri, diş teli fiyatları bakımından daha uygundur. Paslanmaz çelik olan metal diş telleri daha sağlamdır ve bu nedenle tedavi süresi de daha kısadır. Yine de, metalik görünümleri nedeniyle genellikle tercih edilmemektedir.

Şeffaf ya da Porselen Diş Telleri

Şeffaf ya da porselen diş telleri, daha estetik bir görünüme sahiptir. Ancak hem daha pahalı hem de kırılgan olmaları onları bir adım geride bırakmaktadır.

Lingual Braketler

Teknolojinin her alanda gelişmesi ile Lİngual Braketler de yaygınlaşmıştır. Dişlerin arkasına yerleştirilen bu braketler özel olarak üretilir. Böylece görünürde bir diş teli görmek mümkün değildir. Ancak, temizliği çok daha zordur ve daha pahalı olduğu da bir gerçektir.

Şeffaf Plaklar

Son zamanların favorisi ise şeffaf plaklardır. Hafif kusurları düzeltmek için en çok tercih edilen diş teli seçeneği şeffaf plaklardır. Dişlere oturtularak uygulanan bu tedavi, kolayca çıkarılabilmektedir. Böylece hasta kendisi de müdahale edebilmekte ve daha rahat hissetmektedir.

Bu içeriğimizde Konya diş teli tedavisi bağlamında diş teli tedavisi fiyatları üzerine bilgi verdik. Konya diş hekimi arayışınıza bir son verin ve doğru adres olan kliniğimizden hemen randevu alın…

 

 

5/5 - (2 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?