Skip to content
Gömülü Diş Tedavisi Nedir, Neden ve Nasıl Yapılır?

Gömülü diş, çeşitli faktörlerden dolayı oluşabilen ve sıklıkla şikayetlere neden olan bir diş rahatsızlığıdır. Gömülü diş rahatsızlıkları genetik etkenlerden dolayı kaynaklanabilmekte olduğu gibi, tedavi edilmemiş çürüklerden dolayı çıkamayan süt dişlerinin de sebep olduğu bir sonuç olabilmektedir. Yaygın bir olan gömülü dişler günümüz sağlık sektörünün mevcut imkanları ile kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Ancak bu rahatsızlık zamanında tedavi edilmez ise daha büyük rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Peki gömülü diş tedavisi aşamaları nelerdir? Gömülü diş tedavisi fiyatları ne kadar, Konya gömülü diş tedavisi için hangi diş hekimleri ön plana çıkmaktadır? İşte Konya diş hekimi gömülü diş tedavi işlemi hakkında detaylı bilgiler…

 

Gömülü Diş Nedenleri Nelerdir?

Gömülü dişin nedenleri pek çok farklı kaynağa bağlı olabilir. Genetik etkenler, gömülü dişlere sebep olan en büyük faktörlerden birisidir. Ayrıca, çene darlığından dolayı ağızda yer kalmamış ise gömülü dişler oluşabilmektedir. Bununla birlikte, sürme zamanı dediğimiz diş çıkması için gerekli zamanın gelmesi durumunda düşmemiş süt dişlerinin çürümesi durumunda da altta kalan dişler gömülü kalabilmektedir. Yani, çürükten dolayı dişin altında enfeksiyon oluşması sonucunda bu iltihap, dişin gömülü kalmasına meydan vermektedir.

 

Gömülü Diş Tedavisi İşlemi Nasıl Olur?

Gömülü diş tedavi işlemi, bu rahatsızlıkla karşılaşan insanların sıklıkla başvurduğu bir işlemdir. Hastalar, en çok gömülü diş çekimi konusunu araştırmaktadır. Ancak bu işleme direkt olarak karar vermeniz doğru bir karar olmayacaktır. Öncelikle bir uzmana danışmanız önemlidir. Ardından, hastanın mutlaka ortodontik muayeneden geçmesi ve sonrasında tedaviye başvurması gerekmektedir. Böylece hem bu rahatsızlığın oluşturduğu potansiyel sıkıntılar hem de estetik kaygıların önüne geçmeniz mümkündür. Gömülü diş tedavisi fiyatları da hastanın tedavisi sonrasında en doğru şekilde diş hekiminiz tarafından belirlenmelidir. Gömülü dişler, kendiliğinden çıkması da mümkün olan dişlerdir. Ancak bu durum tamamen dişin kemik içerisindeki durumuna ve konumuna bağlı olarak ilerlemektedir.

gömülü diş tedavisiTedavi sonrasında Konya Diş Hekimi Dr. Hamza Ulu, ağzınızdaki çekim yerine steril tampon koyacaktır. Bu tampon, yarım saat boyunca ağzınızda durmalıdır. Hastanın, ilk 24 saat içerisinde kesinlikle ağzını basınçlı bir şekilde çalkalamaması gerekmektedir. Ayrıca, çok soğuk veya çok sıcak yiyecek ve içeceklerden mutlaka uzak durmanız gerekmektedir. Gömülü dişlerin çekimi sonrasında ılık besinler tüketmeli, yumuşak yiyecekler yemeye çalışmalısınız. Ayrıca, ilk bir gün içerisinde kesinlikle sigara içmemeniz gerekmektedir. Bu gibi hususlara dikkat etmeniz olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmamanız için oldukça önemlidir.

 

Gömülü Diş Nasıl Çekilir? – Konya Diş Hekimi

Konya gömülü diş tedavisi hastaları genellikle gömülü dişin nasıl çekileceğini araştırmaktadır. Gömülü dişler çekilmeden önce bölge lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Sonrasında ise dişin üzerinde mevcut olan kemik doku kaldırılmaktadır. Ardından, diş çekimi başarıyla tamamlanır. İşlem sonrasındaki bir hafta ila 10 gün içerisinde diş hekiminiz sizi tekrar çağırır ve dikişleri alır. Bu süre, hastanın yaşına, ağız hijyen durumuna ve hastalıklarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Gömülü dişlerin çekilmemesi durumunda ise ikinci büyük azı dişlerinde çürük ve diş köklerinde erime riski mevcut olacaktır. Ayrıca apse oluşumu ile karşılaşmanız büyük bir olasılıktır. Ayrıca, çene kemiği içerisinde kistler oluşabilir ve diğer dişlerinizin de kaybına sebep olabilirler. Genellikle yirmi yaş dişlerinin sebep olduğu gömülü diş tedavi işlemi, zamana bırakmamanız gereken bir işlemdir. Hemen bir uzmana başvurmanız bu noktada oldukça kritiktir.

 

Konya Gömülü Diş Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Gömülü diş tedavisi fiyatları, başvurduğunuz merkeze bağlı olmakla birlikte değişkenlik gösterebilmektedir. Hastanın muayene sonrası durumu bu tedavinin sürecini belirlemektedir. Tedavi sürecine bağlı olarak gömülü diş tedavisinin fiyatları değişmektedir. Konya gömülü diş tedavisi, Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğince muayene sonrasında belirlenmekte ve hasta ile paylaşılmaktadır. Sizler de Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ya da Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden hemen randevu alarak süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu içeriğimizle sizler için gömülü diş tedavileri ve gömülü diş tedavisi fiyatları hakkında bilgi verdik. Tedavi süreci mutlaka alanına hakim diş hekimleri tarafından tamamlanması gereken bu süreç, göz ardı edilmemesi gereken önemli bir tedavidir. Zira, bir uzman tarafından muayene edilmemesi durumunda bu durum daha ciddi bir hal alabilmektedir. Olumsuz durumlardan kaçınmak için dişlerinizi işin uzmanına emanet edin. Sizler de hemen Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ‘dan randevu almak için Whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Meta: Gömülü diş tedavisi fiyatları ne kadar, Konya gömülü diş tedavisi için hangi Konya diş hekimi önerilmekte?

Yazıyı Puanla
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?