Skip to content
Gülüş Tasarımı Nedir, Neden ve Nasıl Yapılır?
gülüş tasarımı

Aslında bakıldığında gülüş estetiği olarak da bilinen ve en kısa hali ile gülüş tasarımı, bireylerin gülüşlerinde estetik bir amaç güdülmesi ile birlikte, bireyin gülüşünü en ideal hale getirme işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu tasarım yukarıdaki kısa tanımından da anlaşıldığı gibi tamamen kişiye özel bir şekilde gerçekleştirilmekte ve uygulanmaktadır. Gülüş tasarımı işlemi, başlamadan önce bireye özel bir şekilde, bireyin ağız yapısı baz alınarak planlanmakta ve bu şekilde tasarlanmaktadır. Tamamen bireye özel olarak tasarlanan bu gülüş tasarımları bireyler için en ideal gülüşe ulaşma amacı gütmektedir.

 

Gülüş Tasarımı İşleminin Amacı Nedir?

Ülkemizde modern diş hekimliği tedavileri arasında görülen gülüş tasarımları estetik gülüşü sağlamak amacı ile gerçekleştirilmektedir. Bireylerin dişlerindeki renk farklılıklarını gidermek ya da arada kalan ufak boşlukları doldurmak ve dişlerin boyut bütünlüğünü sağlamak için gülüş tasarımları gerçekleştirilebilmektedir. Hemen her şehirde uygulanabilen söz konusu bu tedaviyi Konya ilinde yaptırmak isteyen bireyler Konya gülüş tasarımı nerede yapılır şeklinde araştırmalar gerçekleştirebilmektedir.

 

Gülüş Tasarımı Hangi Dişlere Yapılır?

Günümüzde Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu tarafından da birçok hastaya uygulanan gülüş tasarımlarının ağız içerisinde bulunan her dişe yapıldığı karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu estetik bireyin ağız içinde uygulanmadan birkaç işlem gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler tedaviye başlamadan önce mutlaka uygulanması gereken işlemler olarak görülmektedir. Buna göre bakıldığında gülüş tasarımı işlemine başlamadan yapılması gerekenlerden birkaçı çürük diş tedavisi ve diş temizliği şeklinde görülmektedir. Söz konusu bu işlemler gerçekleştirildikten sonra bireyin gülüş tasarımı işlemi başlamakta ve bireye özel tasarım planı ortaya çıkartılmaktadır.

gülüş tasarımı konya

 

Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Aslında bakıldığında söz konusu gülüş tasarımı işlemi hakkında yapılan araştırmalarda en akılda kalıcı sorulardan birisinin, söz konusu işlemin kalıcı olup olmadığı şeklinde olduğu karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunun cevabına göre ise söz konusu işlemin ömrünün net bir şekilde şu kadar denilmemektedir.

Bunun yanı sıra ortalama bir süre verilmektedir. Buna göre bakıldığında ise gülüş tasarımı işlemi yaklaşık olarak 10 yıl kadar kalıcı olabilmektedir. Konya diş tedavisi arasında sıklıkla uygulanan modern diş hekimliği tedavileri arasında görülen gülüş tasarımlarının daha kalıcı bir şekilde olması için rutin kontroller gerçekleştirilmesi önerilmektedir. bireyler kontrollerini aksatmadığı süre söz konusu gülüş tasarımlarının ömrü de uzayabilmektedir.

 

Gülüş Tasarımı Fiyatı Ne Kadar?

Peki gülüş tasarımı fiyatları ne kadar? Gülüş tasarımı ile ilgili araştırma konularından birisinin de gülüş tasarımlarının fiyatlarının ne kadar olduğu şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında söz konusu bu fiyat belirlemenin bireylere özel olduğu belirtilmektedir. Bu nedenle fiyat aralığının net bir şekilde verilmemesinin ana sebebinin ise gülüş tasarımının bireylere özel bir şekilde planlanmasından kaynaklanması şeklinde olmasıdır.

Bireylerin yüz, ağız ve karakterine özel olarak tasarlanan gülüş tasarımları aynı şekilde bireylere uygulanmadan önce birkaç işlemi de beraberinde getirmektedir. Bazı bireylerde söz konusu bu tedavi uygulanmadan önce farklı ve birkaç işlemin bir arada uygulanmasını gerektirebilmektedir. Söz konusu farklı işlemlerin uygulanması da gülüş tasarımlarının bireylere uygulanmasındaki fiyat aralığını bir hayli değiştirmekte ve buna göre fiyatlar artmakta ya da azalmaktadır. Bu nedenle en doğru bilgiyi muayene olduktan sonra bireyin kendi diş hekimi vermektedir. Buna göre sizler de gülüş tasarımı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzman diş hekimlerine muayene olabilir ve kendiniz için belirlenen fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Yazıyı Puanla
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?