Skip to content
İmmediate İmplant Tedavisi Nedir? Konya İmmediate İmplant Fiyatları
konya implant tedavisi

İmmadiate implant, genellikle diş kaybı yaşamış bireylerin tercih ettiği bir implant tedavisidir. Esas olarak uygulama prensibi, diş çekiminden sonra implant uygulamanmasıdır. Bu noktada immadiate implant normal implant farkı ön plana çıkmaktadır. İmmadiate implantlar diş çekiminden hemen sonra yapılmaktadır. Uygulamanın ismi de buradan gelmektedir. Diğer implant uygulamaları ise diş çekiminden sonra belirli bir süre iyileşme süreci gerektirir. Immadiate implant işleminin amacı, bu iyileşme süresine ihtiyaç duymadan uygulamayı tamamlamaktır. Diş şikayetlerinde diş  tedavisi amacıyla Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu tarafından bu uygulama yapılmaktadır. Konya diş tedavisi ve diş tedavisi fiyatları da bu noktada ön plana çıkmaktadır. Peki, diş tedavisi için immadiate implant uygulaması işe yarar mı? İşte detaylar…

 

İmmediate İmplant Nedir?

İmplant yerleştirme işleminde dişin çevresinde yer alan dokuların korunması önemlidir. Bu noktada, implantın stabilitesini sağlamak gerekmektedir. Bu işlemi hassasiyletle yapmak, kemik kaybını engellemektedir. Bununla birlikte, implant maddesinin kemik ile daha sağlam bütünleşmesini sağlamaktadır. Yine de immadiate implant için her hasta uygun olmayabilir. Yani, işleme karar vermeden önce mutlaka bir muayene gerekmektedir. Hastanın sağlık durumu, kemik yapısı gibi faktörler, bu uygulama için engel teşkil edebilir. Ayrıca, bu işlemi mutlaka güvendiğiniz bir diş hekimi yapmalıdır. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu bu noktada size yardımcı olabilir.

 

İmmediate İmplant Kimlere Yapılır? – Konya Diş Hekimi

Bu işlem, diş kaybı yaşamış hastalar için bir umut ışığıdır. Zira hızlı bir şekilde tamamlanması mümkün olan bir işlemdir. Bununla birlikte, diğer implant tedavilerine göre daha konforlu bir süreç olduğu bir gerçektir. Ayrıca, bu yöntemin başarı oranı da bir hayli yüksektir. Yine de sürecin seyri genellikle hastanın durumuna ve implant uygulamasını doğru bir şekilde tamamlanmasına bağlıdır. Immadiate implant yöntemi ile diş kaybı yaşamış ancak diş eti yapısı ve çene şekli uygulama için uygun olan insanlar, hayat konforunu iyileştirmektedir. Bu kriterleri taşıyan herkes immadiate implanttan faydalanabilir. Ancak genellikle bu uygulama tek bir adet dişini kaybetmiş hastalar için tercih edilmektedir. Çünkü aynı gün içerisinde pek çok diş ile ilgilenmek, hastayı yormaktadır. Tek diş kaybı olan hastalar ise bu işlem sayesinde hızlıca yeni dişine sahip olabilmektedir. Böylece, dişsiz kalmadan gününe devam edebilir.

 

İmmediate İmplant Avantajları Nelerdir?

konya implant tedavisiBu implant sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Diğer implant tedavilerine göre çok daha kısa bir süre söz konusudur. Böylece günlük hayatınızdan geri kalmadan implant yaptırabilirsiniz. Yine de, işlem öncesinde diş eti sağlığınızın ve çene kemiği yapınızın uygun olması için muayene olmanız gerekir. Güvendiğiniz bir diş hekimi bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu uygulamaya dair en büyük avantaj, elbette ki zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmasıdır. Dişçiye gidip gelmek, elbette sizin için vakit ayırmak demektir. Bu noktada immadiate implant uygulaması sayesinde tek oturuşta şikayetinize çözüm bulmanız mümkündür. Yani, hayatınızdan geri kalmadan sağlığınıza kavuşmanız söz konusudur. Ayrıca, iyi bir Konya diş hekimi bu noktada sizin için gerekli bilgilendirmeleri de yapacaktır.

Bu tedavinin bir diğer avantajı ise insanların sizi dişsiz görmesinin önüne geçmesidir. Yani, normal implant için beklemeniz gereken sürede insanlar sizi dişiniz eksik olarak görecektir. Ancak Immadiate implant uygulaması sayesinde hemen yeni dişinize sahip olmanız mümkündür. Böylece, kısa bir süre içerisinde yeni görünümünüze kavuşabilirsiniz. Siz de bu uygulama hakkında bilgi almak için Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile hemen iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

 

Konya İmmediate İmplant Fiyatları Nedir?

Diş tedavilerinde işlem fiyatları genellikle kişiden kişiye vakadan vakaya değişkenlik göstermektedir. Her dişin yapısı farklı olduğu gibi, her çene şekili de aynı değildir. Bu nedenle, diş hekimleri muayene öncesinde net bir fiyat söylemeyi tercih etmemektedir. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu için Konya implant tedavisi yöntemlerinde en önemli faktör, kişinin sağlığına ağrısız bir şekilde kavuşmasıdır. Bu noktada diş tedavisi için Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine gitmeniz gerekmektedir. Diş tedavisi fiyatları da muayene sonucunuza göre değişkenlik gösterecektir. Sizin için en uygun ve yerinde fiyatı diş hekiminiz verecektir. Bu içeriğimizde Konya diş tedavisi hakkında bilgiler verdik. Detaylı bilgi ve randevu almak için bizimle iletişime geçin…

Yazıyı Puanla
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?