Skip to content
Kırık Diş Tedavisi Nedir, Diş Kırılması Neden Olur?
kirik dis tedavisi fiyatlari

Diş kırılması oldukça sık gerçekleşen olumsuz bir durumdur. Farklı nedenler sonucu ortaya çıkan bu durum nedenine bağlı olarak ağrı yaratabilmektedir. Dişlerinizde kırık olması durumunda hemen diş hekiminize başvurmanız ve destek almanız sağlığınız için son derece önemlidir. Diş kırılmasının nedenleri çeşitlidir. Bunlardan en sık görülenlerinden biri travma sonucu oluşan diş kırılmalarıdır. Bu tip kırılmalar düşme, spor aktivitelerinde alınan darbeler, kazalar gibi durumlar sonucu oluşmaktadır. İleri yaşlarda yaşa bağlı olarak da diş kırılması gözlemlenmesi mümkündür. Aynı zamanda çürüyen dişler de diş kırılması durumuna neden olmaktadır. Bu nedenlerde oluşan kırılmalar sıklıkla yemek yerken meydana gelir. Kırık diş tedavisi ise sıklıkla yapılmaktadır. Bu yazımızda kırık diş tedavi fiyatları, Konya kırık diş tedavisi, Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu gibi sıklıkla yapılan aramalara cevap vermeye çalıştık…

 

Diş kırılması durumunda neler yapılmalıdır? – Konya Diş Hekimi

Diş kırılmasının farklı çeşitleri olduğu için bu durumlarda en yakın zamanda diş hekiminiz ile iletişime geçmeniz ve en yakın zamanda muayene olmanız oldukça önemlidir. Eğer dişinizden büyük parçalar düştü ve kolayda ise bu parçaları koruyun ve dişin kalan kısımlarını temizleyin. Dişinizin kırılma sebebi travmatik ise bölgeye buz tutmanız şişmeyi engellemeye yardımcı olacaktır. Diş hekiminiz Dr. Hamza Ulu sizi muayene edene kadar ise sert yiyecek tüketmekten kaçının. Aynı zamanda travmatik durumlarda darbenin şiddeti yalnızca dişe değil, çene kemiğine de zarar verebilir. Bu nedenle şiddetli darbeler sonucu alt ve üst çenenizde bir oynama hissederseniz acilen bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.konya kırık diş tedavisi

 

Kırık Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kırık diş durumunda her zaman ağrı hissedilmez. Hatta ağrısız durumlarda dişinizde oluşan bu olumsuz durumu farketmeniz de zor olabilmektedir. Fakat ağrı olması durumunda yapmanız gereken ilk şey bir uzmana danışmaktır. Diş hekiminiz Dr. Hamza Ulu sizlere en doğru tedavi seçeneğini sunarak ağrının hafiflemesini sağlayacaktır. Fakat evde de ağrıyı azaltmak için birtakım yöntemler mevcut. Ağzınızı tuzlu su ile çalkalamak dişin etrafını temiz tutar ve bu sayede ağrıları engellemeye yardımcı olabilmektedir. Bunun yanı sıra buz ile bölgeye dışarıdan soğuk kompres yapmak şişliğe engel olur ve ağrıyı azaltır.

 

Kırık Diş Tedavisi Yöntemleri – Konya Diş Hekimi Kırık Diş Tedavi Fiyatları

Kırık dişlerin modern diş tedavi yöntemlerinde farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu tedavilerin hangilerine ihtiyacınız olduğu ise hasarın ağzınıdaki konumu ve boyutuna bağlıdır. Dolgular ya da bonding, kırık diş kaplamaları, laminate veener kaplamaları ve kırık diş kanal tedavileri bu tedaviler arasındadır. Kırık diş tedavi fiyatları da yapılacak olan tedavinin türüne göre değişmektedir. Diş hekiminiz Dr. Hamza Ulu bu konuda sizlere en uygun tedaviyi belirleyecektir. Çözüme ulaşmak adına en yakın zamanda diş hekimizi ziyaret etmeniz oldukça önemli.

 

Dolgu ya da Bonding ile Kırık Diş Tedavi Fiyatları

Bu tedavi türü genellikle çatlaklar için kullanılmaktadır. Ön dişlerde gelen küçük boyutlu çatlaklar için bonding yöntemi kullanılmaktadır. Diğer dişlerde oluşan aynı durum için ise estetik dolgular kullanılmaktadır. Bu işlemde oluşan ufak kırıkların içleri dolgu ile doldurulur. Bu sayede dişler eski sağlamlığına ve bütünlüğüne kavuşmaktadır. Fiyatları hakkında en doğru bilgiye de muayene sonucunda ulaşabilirsiniz.

 

Kırık Diş Kaplama Tedavisi

Bu tedavi türü genellikle daha büyük boyuttaki kırıklar için uygulanmaktadır. Kırık dişin bir kısmı yontulduktan sonra üzerinde bir kaplama yerleştirilir. Bu kaplamalar ise porselen, metal, zirkonyum, seramik gibi malzemelerden oluşmaktadır.

Laminate Veneer Kaplama Tedavisi

Bu kaplama çeşidi ön dişlerde meydana gelen hasarlarda kullanılan kaplama tedavisidir. Ön dişler ilk göze çarpan dişler olduğu için renk uyumunun olması son derece önemlidir. Bu kaplamalar dişin doğal rengine son derece yakın olduğu için ön dişler için idealdir.

 

Kırık Diş Kanal Tedavisi

Diş kırıldıktan sonra enfekte olduysa mutlaka kanal tedavisi kullanılması gerekmektedir. Kanal tedavisinin amacı dişte oluşan enfeksiyonu gidermektir. Kanal tedavisi sayesinde diş yeniden hayata döner ve çekme işlemine gerek kalmaz. Bu sayede diş enfeksiyonlardan temizlenir ve işlevini yeniden kazanır.

 

Konya Diş Hekimi Kırık Diş Tedavi Fiyatları

Sonuç olarak, kırık dişlerin hayata dönmesi birtakım tedavi çeşitleri sayesinde mümkündür. Bu tedavi türlerinden en uygun olanını hekiminiz sizlere uygulayacaktır. Konya diş hekimi arayışlarınız için hemen bizlerle iletişime geçin! Konya kırık diş tedavisine Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanları aracılığı ile ulaşın. Kırık dişlerinizi uzmanlar yardımı ile hemen tedavi ettirin ve dişlerinize yeniden estetik bir görünüm ve işlev kazandırın.

5/5 - (1 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?