Skip to content
Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? Merak Edilen Sorular
konya diş beyazlatma

Diş beyazlatma estetik açıdan güzel bir ağız ve diş görünümü için oldukça büyük önem taşımaktadır. Son yıllarda Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu tarafından da önerilen ve uygulanan bu diş tedavisi yöntemi, çeşitli nedenlerle renk değişikliğine uğramış olan dişlerin güzel görünüme kavuşmasında büyük rol oynamaktadır. Buna bağlı olarak bireyler, estetik görünüme sahip olabilmek amacıyla Konya diş beyazlatma yöntemlerine başvurabilmekte, güzel görünümün vermiş olduğu özgüven problemini de ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Peki, diş beyazlatma nedir? Nasıl yapılır? Konya diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? Dişler beyazladıktan sonra eski haline döner mi? Diş beyazlatma fiyatları nelerdir?

 

Diş Beyazlatma Nedir?

Konya diş beyazlatma hem ağız sağlığı hem de estetik görünüm açısından büyük önem taşıyan bir diş tedavisi uygulamasıdır. Birçok birey, ağız ve diş görünümündeki bozukluklara bağlı olarak gündelik hayatta özgüven sorunu yaşayabilmekte, sosyalleşirken dişlerini gizlemeye çalışabilmektedir. Psikolojik açıdan da oldukça zorlayıcı olabilen bu süreç, kişileri kimyasal yollarla diş rengi açma işlemlerine yöneltmekte, buna bağlı olarak Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu  ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzmanlarına diş beyazlatma üzerine başvurular artmaktadır.

Peki, Konya diş beyazlatma nasıl uygulanır?

 

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işlemi birkaç aşama ile gerçekleştirilmektedir diyebiliriz. Tek bir yöntem bulunmaması ve kişinin durumuna göre Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu tarafından farklı yöntemler arasından tercih yapılabilmesi hiç şüphesiz Konya diş beyazlatma işlemini cazip hale getirmektedir. Peki, kısa bir özetle bu yöntemler nasıl uygulanır ve diş beyazlatma nasıl yapılır?

Genel itibariyle diş beyazlatma süreci bariyer uygulaması ile başlamaktadır. Kimyasal maddenin dişetlerine zarar vermemesi amacıyla beyazlatmanın yapılacağı bölgelere bariyer uygulanmakta, sonrasında kimyasal malzeme kullanılmaktadır. Bu süreçten sonra ise hastaya koruyucu gözlük takılarak özel ışık cihazları sayesinde beyazlatma işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak Konya diş beyazlatma uygulaması tek bir yöntem ile değil, farklı teknikler ile gerçekleştirilebilmektedir.

konya diş beyazlatma

 

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri genel itibariyle çok sayıda olabildiğinden tek bir uygulama üzerinden ilerlenmeyebilmektedir. Buna bağlı olarak hastaların, Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ‘dan randevu alarak diş durumlarını gözden geçirmeleri ve buna bağlı olarak süreci bir hekim ile tasarlamaları önerilmektedir. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu kendisine başvuran hastanın genel diş durumunu, daha önce uygulanmış diş tedavilerini ve beklentileri değerlendirerek en uygun yöntem ve süreci seçmektedir. Ancak tüm bunlar haricinde, özellikle klinik tipi diş beyazlatma yöntemleri dışında ev tipi beyazlatma yöntemleri de mevcuttur.

 

Ev Tipi Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma her ne kadar piyasada bulunan bazı ürünlerle evde uygulanabilir bir işlem olsa da bunun çok uzun vadeli olmadığı Konya diş hekimleri tarafından bilinmekte, genel itibariyle hastalara klinik tipi beyazlatma önerilmektedir. Buna bağlı olarak kısa vadeli değil kalıcı çözümler tercih ediyorsanız Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzmanlarından randevu alarak süreci profesyonel bir doktor eşliğinde yürütmeniz gerekmektedir.

 

Klinik Tipi Beyazlatma Nedir?

Kısa vadeli olan ve uzun vadede büyük etkileri bulunmayan ev tipi beyazlatma kişileri zaman içerisinde klinik tipi beyazlatma uygulamalarına yönlendirmektedir. Klinik tipi beyazlatma genel itibariyle özel kimyasal madde ve özel ışık cihazları ile uygulanan diş beyazlatma yöntemlerini temsil etmektedir. Bu noktada hastaların aklına gelen sorulardan ilki beyazlayan dişlerin yeniden eski haline dönüp dönmeyeceği ve diğeri ise diş beyazlatma fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Dişler Beyazladıktan Sonra Eski Haline Döner Mi?

Konya diş beyazlatma sonrasında hastaların önem vermesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Söz konusu durum, işlemin vadesini de belirlemekte, uzun vadeli sonuçlar elde edilmesine birebir etkide bulunmaktadır. Buna bağlı olarak diş beyazlatma uygulaması geçirmiş olan kişilerin özellikle ilk haftaya özen göstermesi, aşırı sıcak ve soğuk içecekler ile renklendirici içeren gıdalardan uzak durması gerekmektedir. Bunun haricinde uygulamayı geçirdikten sonraki süreçte rutin ağız ve diş bakımını da aksatmadan gerçekleştirmeleri yine uygulamanın vadesini olumlu yönde etkilemektedir.

 

Diş Beyazlatma Fiyatları

Konya diş beyazlatma işlemi hastaların birçoğu tarafından fiyat endişeleri nedeniyle ertelenebilmektedir. Bu noktada, diş beyazlatma fiyatları konusunda belirgin bir ücret aralığı bulunmamaktadır. Bu nedenle Konya diş beyazlatma uygulaması gerçekleştirmek isteyen kişilerin önce Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ‘ya başvurmaları sonrasında diş beyazlatma fiyatları hakkında durumlarına göre detaylı bilgi almaları gerekmektedir.

 

Anahtar Kelimeler: konya diş beyazlatma, diş beyazlatma fiyatları, konya diş hekimi

5/5 - (2 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?