Skip to content
Konya Zirkonyum Diş Tedavisi
konya zirkonyum tedavisi

Zirkonyum Diş Tedavisi, diş kaplamaları kapsamında değerlendirilmektedir. Diş kaplamaları genellikle porselen kaplama ile uygulanıp 2 şekilde olur. Metal destekli diş kaplamaları ile metal desteksiz diş kaplamalarıdır. Daha estetik ve daha güzel bir gülüş için diş hekimleri de daha güzel tedavi yaklaşımları içinde olurlar. Güzel gülüşler için estetik ihtiyaçlar da diş hekimleri tarafından zirkonyum alt yapılı dişleri tedavilerinde oldukça sık kullanırlar. Diş yapımlarında kullanılan ve beyaz renkte olan zirkonyum saf hali yerine zirkonya seramiği haline dönüştürülür ve fırınlarda işlenir. Zirkonyum diş kaplama ise metal desteksiz grup da yer alır ve metal destekli kalıplara nazaran daha doğal bir görünüm sağlar. Zirkonyum diş tedavisi genel olarak porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri renkte uygulanması yerine beyaz renkte bir alaşımdır.

Zirkonyum diş tedavisinin tercih edilme nedenleri arasında ise daha çok estetik görünüm kazandırması yatar. Konya diş hekimi olarak hastalara uygulanan zirkonyum diş tedavisi, tüm hastaların memnun ayrılmasını sağlamıştır. Beyazlatma yöntemleri ile istenilen sonucu vermeyen ileri düzeydeki renk değişimlerinin tedavisinde ayrık olan veya az çapraşık ve dönük dişlerde yapısı; bozulmuş eskiyen dolgularda ve aşırı madde kaybı olan dişlerin yapımında gülüş estetiğini sağlamak amaçlı oldukça sık tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Daha estetik ve daha güzel bir gülüş isteyen hastalar için kullanılan zirkonyum diş tedavisi, son zamanlarda özellikle çok sık tercih edilmektedir. Zirkonyum, metal destekli porselenlere nazaran hem daha doğal hem de daha estetik bir görünüm sağlar. Beyaz renkte olan zirkonyum saf halinden çıkartılıp zirkonya seramiğine dönüştürülüp özel fırınlarda işlenir.

Zirkonyum Diş Tedavisinin Avantajları

Konya zirkonyum diş tedavisi oldukça sık uygulanan yöntemlerden bir tanesidir. Zirkonyum diş kaplamalarının ışık geçirgenliğinin metal destekli kaplamalara göre daha çok olmasından dolayı diş etlerinde koyu renge sebebiyet vermez. Bu sayede ilerde metal kaplamalı porselen dişlerde herhangi bir olası durumda diş eti kenarında siyah renk yansıması gibi sorunlar ile karşılaşmanız çok nadir bir durumdur. Bunun yanında zirkonyum ışığı geçirebilme özelliğinin sayesinde dişlerde meydana gelebilecek olan mat görüntü ortadan kaybolarak dişlerin gerçek haline en yakın görüntü alması sayesinde doğal bir görünüm ve daha estetik bir görünüm elde edilir. Zirkonyum diş tedavisinin doğal bir görünüm sağlamasının yanı sıra diş eti sağlığı açısından da oldukça önemlidir.

Konya Zirkonyum Diş Tedavisi

Zirkonyum Diş Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Zirkonyum diş tedavisi avantajları yanında zirkonyum diş tedavisini kimler yaptırabilir sorusuna gelecek olursak Konya diş tedavisi olarak zirkonyum uygulamasını daimi dişlerin sürmesine takiben her yaştaki kişilere yapılmaktadır. Konya Diş Hekimi, 18-20 yaşına kadar gelişim döneminde olunmasından dolayı ve çenenin büyümesi neticesinde aralanmalar oluşabileceği için önermemektedir.

Konya Zirkonyum Diş Tedavisi Fiyatları

Uygulanacak diş miktarına ve bölgeye göre oldukça farklılıklar gösteren Zirkonyum diş fiyatları metal içerikli kaplamalara kıyasla daha pahalı olabilir. Fakat buna rağmen son zamanlarda oldukça rağbet gören ve pek çok kişi tarafından tercih edilen zirkonyum diş kaplamaları daha estetik bir gülüş için oldukça sık tercih edilmektedir. Zirkonyum diş kaplama fiyatları konusunda ise tam teşekküllü net bir bilgi alabilmek için hastanelerin diş kliniklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Diş hekimlerince uygulanan teknikler arasında zirkonyum kaplama, laminate kaplama, metal destekli kaplama, kron ve köprü gibi daha pek çok farklı protez diş yöntemleri vardır. Hastaların da beklentileri göz önüne alınarak en uygun tedavi yöntemi seçilip uygulanır. Sizler de daha sağlıklı bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız size en yakın bir diş hekimine muayene olmayı unutmayınız.

5/5 - (3 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?