Skip to content
Diş Bozukluklarının Çözümü, Ortodonti Tedavisi
konya ortodonti tedavisi

Ortodonti tedavisi, ortodonti, ortodontik tedavi ve halk dilinde diş teli tedavisi olarak da bilinmektedir. Birçok türü bulunan bu yöntem; doğuştan gelen ve diş ve çene gelişiminde gözlenen yapısal ve dizisel bozuklukları gidermede, özellikle de geç kalınmış diş tedavisi sonrası oluşan bozuklukları gidermede tercih edilmektedir.

Peki, ortodonti tedavisi nasıl yapılır? Kimler diş teli tedavisi tercih etmelidir. Ortodonti fiyatları nedir? Tüm soruların cevapların bu yazımızda sizinle paylaşıyoruz.

 

Ortodonti Tedavisi Nedir?

Ortodonti tedavisi en basit açıklamasıyla diş yapısındaki bozuklukları tedavi etmek amacıyla kullanılan, diş teli tedavisi olarak da bilinen tedaviler arasında yer almaktadır. Özellikle Türkiye’de bilinirliği artmış olan ve birçok ilde yaygınlaşmış, Konya ortodonti tedavisi bu bilinirlikten payını almıştır.

Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu, son dönemlerde sık karşılaştığı ortodonti tedavisi başvuruları, farklı vakaların varlığını ortaya çıkarmakta, bu durum farklı tedavi yöntemlerinin tercih edilmesini de beraberinde getirmektedir.

Diş teli tedavisi sürecinde yöntemlerin arasında, şeffaf plaklar, metal, safir, seramik, şeffaf teller ve lingual braket olduğu bilinmektedir. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu, hastanın durumuna bağlı olarak uygun tercihi belirtmekte ve bilgilendirmektedir. Seçilen yöntem ile ortodonti fiyatları açısından da değişkenler oluşabilmektedir.

 

Diş Teli Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ortodonti tedavisi dişlerin düzgün sıralı biçimde gözükebilmesi ve kimi zaman çene bölümünün düzeltilebilmesi için uygulanmaktadır. Diş tellerinin braketler ve tüpler içerisinden geçirilerek, diş yapısına zarar vermeyecek şekilde uygulandığı diş teli tedavisi, süreç içerisinde Konya diş hekimi Dr Hamza Ulu tarafından yapılacak değişiklikler ile devam ettirilebilmektedir.

 

Ortodonti Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr.Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanları  başta olmak üzere tüm hekimler diş teli tedavisi sürecinin hastadan hastaya değişkenlik gösterdiğini vurgulamaktadır.

Bu durumda, ortodonti tedavisi erken teşhis gerçekleştirilen durumlarda daha kısa sürebileceği gibi geç kalınmış düzeltme süreçleri uzun zaman dilimlerini kapsayabilmektedir.

Uygulanan diş teli tedavisi, hastanın tedaviye cevap verme süresi, tedavi sürecinde hastanın kişisel ağız bakımına verdiği önem gibi dinamikler tüm sürece birebir etki etmektedir.

Diş Bozukluklarının Çözümü, Ortodonti Tedavisi
 

Ortodonti Tedavisi Kaç Yaşında Başlar?

Diş teli tedavisi aslında birçok ebeveyn tarafından çocukların yapısal diş bozukluklarını ilk gözlemlediği anda başlamaktadır. Ancak ortodonti tedavisi için erken teşhisin önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Diş teli tedavisi için en uygun 9-14 yaş aralığı olarak görülmüş olsa da, süt dişlerin gelişerek yerini kalıcı dişlere bırakması ve olası sorunların tedavi süresini uzatma riskinin bulunması nedeniyle, 7 yaşındaki çocukların ortodontist tarafından muayene edilmesi daha uygun olabilmektedir.

Erken teşhis sonrasında gerçekleşecek diş teli tedavisi ile hastalar çok daha olumlu sonuçlar elde edebilmektedir. Söz konusu farkındalık gitgide artarken erken yaşta başvurular ise Konya ortodonti tedavisi başta olmak üzere tüm Türkiye’de yaygınlık göstermeye başlamaktadır.

Bunlara bağlı olarak erken teşhisin öneminin altını çizen Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu en fazla merak edilen ortodonti fiyatları konusunda da birçok açıklama yapmıştır. Tüm hekimler sürecin ve buna bağlı ücretlerin hastadan hastaya değişebileceği görüşünü taşımaktadır. Peki ortodonti fiyatları nasıldır?

 

Ortodonti Fiyatları Nedir?

Ortodonti tedavisi her hastanın durumuna göre değişkenlik gösteren süreçleri içerebilmektedir. Buna bağlı olarak Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu tedavide kullanılan diş teli tedavisi yönteminin ve sürecin, tedavi fiyatlarını etkileyebileceğini vurgulamaktadır.

Bu durumda ortodonti tedavisi görmek isteyen hastaların gecikmeden Konya diş hekimi Dr. Hamza UIu ve Dr.Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanları tarafından muayene edilmeleri gerektiğini, diş telleri için uygun malzemenin hasta ile birlikte karar verilmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu durum aynı zamanda hastanın genel durumunun belirlenmesi ve tedaviye dair yol haritalarının oluşturulabilmesi açısından da önem taşımaktadır.

Diş teli tedavisi söz konusu olduğunda ortodonti fiyatları hasta ya da ebeveynlerinde endişe oluşturabilmektedir. Farklı tedavi dinamik ve değişkenlerine bağlı fiyatlandırmaların oluştuğu diş dünyasında, oluşan tedirginlik ile hasta hekime gitmeyi geciktirmektedir.

Tüm bunlara bağlı olarak Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ebeveynlerin 7 yaşından itibaren çocukları için bir diş hekimi ile görüşmesi gerektiğine dair önemin altını çizmektedir.

Ortodonti tedavisi, günümüzde oldukça yaygın bir tedavi yöntem olarak karşımıza çıkmakta ve ağız sağlığı için ilk adımda büyük önem taşımaktadır. Buna bağlı olarak ortodonti fiyatları gözetmeksizin tüm hastaların diş teli tedavisi için Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanlarını ziyaret etmeleri, ilerleyen dönemlerde oluşabilecek diş tedavisi zorluklarının önüne geçmeleri gerekmektedir.

5/5 - (8 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?