Skip to content
Sinüs Kaldırma (Sinüs Lifting) Nedir?
sinüs lifting

Sinüsler kafatasımızda ağırlığı azaltmak ve sesi düzgün çıkarabilmek gibi fonksiyonların düzgün çalışmasını sağlayan oluşumlar olarak adlandırılmaktadır. Sinüsler aynı zamanda azı ve küçük dişlere çok yakın bir bölgede yer almalarıyla da bilinmektedir. Buna bağlı olarak, arka bölgede bulunan dişlerin kaybedilmesi veya çene kemiğinde erime yaşanması durumunda implant yapmak isteyen hastalar için tedavi zorlaşabilmekte Konya sinüs kaldırma tedavisi zorunlu hale gelebilmektedir.

Konya sinüs lifting bu noktada azalan kemik miktarını artırmak amacıyla uygulanmakta, Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu tarafından gerçekleştirilerek hastanın implant tedavisi görebilmesinin önü açılmaktadır. Bu durumda söz konusu sorunu yaşayan hastaların öncelikli olarak Konya sinüs kaldırma tedavisi geçirmesi büyük önem taşımaktadır. Ancak birden fazla tedavi gerektiren bu sorun hastalarda birçok soru işaretinin oluşmasına da neden olabilmektedir.

Peki, sinüs kaldırma yani sinüs lifting nedir? Sinüs kaldırma işlemi nasıl uygulanır? Sinüs kaldırma tedavisi gören hastaların implant tedavileri ne kadar süre sonra yapılmalıdır? Konya sinüs kaldırma yöntemleri ve fiyatları nelerdir?

 

Sinüs Kaldırma (Sinüs Lifting) Nedir?

Sinüs kaldırma aslında implant için gerekli kemik oranına sahip olmayan hastalara uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu tarafından gerçekleştirilen bu tedavi, aslında bir noktada implant tedavisi için gerçekleştirilen bir ön operasyon özelliği taşımaktadır diyebiliriz. Hastanın durumuna göre farklı teknikler ile uygulanabilen Konya sinüs lifting kişiden kişiye değişiklik göstermekte, uygun tedavi yöntemine Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği uzmanları karar vermektedir.

Peki, Konya sinüs kaldırma işlemi nasıl uygulanır?

 

Sinüs Kaldırma Nasıl Yapılır?

Konya sinüs lifting olarak da bilinen Konya sinüs kaldırma işlemi farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Açık sinüs lifting ve kapalı sinüs lifting olarak bilinen bu teknikler hastanın durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu durumda implant tedavisi için Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu ‘ya başvuran hastalar, ağız ve diş bölgesinde yeterli kemik düzeyine sahip olmadığında doktor tarafından öncelikli olarak bu yöntemlerden birini kullanarak Konya sinüs kaldırma tedavisi önerilmektedir.

Peki, iki farklı yöntemi bulunan Konya sinüs lifting uygulamasında her teknik neyi ifade etmektedir?

 

Açık Sinüs Lifting Operasyonu Nedir?

Konya sinüs kaldırma yöntemleri arasında yer alan açık sinüs lifting genel itibariyle hastanın kemik yüksekliği 3-4 mm altında olduğunda tercih edilen tekniktir. Bununla, uygulama sonrasında daha fazla kemik oluşumu amaçlanmakta, implant tedavisinin daha rahat uygulanabilmesinin önü açılmaktadır. Lokal anestezi yapılan sinüs kaldırma yönteminde kaldırılmak istenen bölgeye ağız içerisinden ve diş eti üzerinden erişilir, sinüs içini kaplayan membran istenen seviyeye ulaştıktan sonra bölge dikiş ile kapatılır.

Ancak bazı durumlarda kemik yüksekliği beklenenin daha üstünde olabilmektedir. Bu vaka türlerinde kapalı sinüs lifting operasyonu gerçekleştirilebilmektedir. Peki, Konya sinüs kaldırma operasyonları arasında yer alan kapalı sinüs lifting operasyonu nedir?

 

Kapalı Sinüs Lifting Operasyonu Nedir?

Konya sinüs lifting operasyonuna bağlı yöntemler arasında yer alan bu teknik 5 mm ve üzeri kemik seviyesinde olan hastalara uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu operasyonda, sinüs tabanı özel aletler yoluyla kırılarak yükseltilir ve oluşan boşluğa kemik tozu yerleştirilerek kemik oluşumunun önü açılır. Bu yöntem ile gerçekleştirilen Konya sinüs kaldırma işleminde genel tedavi süresi 6 ay kadar kısaltılabilmektedir.

konya sinüs lifting

 

Sinüs Kaldırma ile İmplant Arasında Ne Kadar Beklenmeli?

Bilindiği üzere Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu tarafından gerçekleştirilen Konya sinüs kaldırma işleminin ana amaçlarından biri başarılı bir implant tedavisi uygulayabilmektir. Bu durumda hastaların aklında Konya sinüs lifting sonrasında implant için ne kadar beklemek gerektiği üzerine soru işaretleri oluşmaktadır.

Unutulmamalıdır ki; implant tedavisi için en önemli gereklilik hastanın çene bölgesinde yeterli kemik düzeyine sahip olmasıdır. Buna bağlı olarak Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu Konya sinüs lifting işlemi sonrasındaki kemik oluşumunu kontrol etmekte ve implant tedavisi sürecini buna göre başlatmaktadır. Ancak bu sürecin genel itibariyle 3-6 ay aralığında sürdüğü bilinmektedir.

Tüm bunların haricinde hastaların aklındaki diğer bir konu ise tüm bu süreçler için gerekli olan ve Konya sinüs lifting ile sonrasında oluşacak maliyetlerdir. Ancak gerek Konya sinüs kaldırma gerek implant tedavisi süreçleri için belirgin bir ücret bulunmamaktadır. Bu durumda Konya diş hekimi Dr. Hamza Ulu  ve Dr. Hu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzmanlarına başvurmuş olan hasta durumuna bağlı olarak doktorundan süreç ve fiyat hakkında detaylı bilgi almalı, her bir adımda doktoruyla birlikte hareket ederek somut ve olumlu sonuçlar almak adına ilk adımları atmalıdır.

 

 

Anahtar Kelimeler: konya sinüs kaldırma, konya sinüs lifting, sinüs kaldırma fiyatları, konya diş hekimi

5/5 - (3 Oylama)
Sohbet Başlat
Randevu İçin Bize Yazın
Merhaba.
Randevu oluşturmak ister misiniz?